2019 Bursa Ramazan Bayram Namazı Saat Kaçta ?

 

2019 Bursa Ramazan Bayram Namazı

2019 Bursa Ramazan Bayram Namazı

2019 Bursa Ramazan Bayram Namazı Saat Kaçta ?

2019 Bursa Ramazan Bayram Namazı Saat : 06:28  ‘de.

2019 Bursa Ramazan Bayramı Saat Kaçta ? 2019 Bursa Ramazan Bayramı Saat Kaçta ? Sahur vakti imsak ile biter. Takvimimizdeki imsak vakti girdiği an oruç tutmak için yeme içmeyi kesmelisiniz. Sahur vakti ne zaman biter. Oruç tutan bir çok kişi ramazanın birinci günü bunu karıştırmakta. Sahur vakti, sabah ezanı okunmadan önce bitmektedir. Sahur vaktinin ne zaman bittiğini öğrenmek için takvim ya da imsakiyelerde yazan İMSAK olarak geçen kısma bakmanız gerekir. Sakın ola ki güneş doğuncaya kadar yemeyin. Bazıları yanılıp öyle sanmakta ama asla öyle değildir. Sahur vakti sabah ezanından önce biter. Teravih namazı saat kaçta kılınır: Teravih namazı yatsı namazının bir parçası olarak sünnet kılınmıştır.Böyle olunca teravih namazı, yatsı namazı hangi vakte kadar kılınabiliyorsa, teravihi’de o vakitlerde kılmak caiz dir.

 

2019 Bursa Ramazan Bayram Namazı için Kalan Süre

//Bayramın 1. günü güneşin doğuşu ile başlar ve öğleye yakın zamana kadar devam eder. Gün,fecrin doğuşuyla başlar.Vakit ise güneş doğmadan önce sabah namazına ve öğleden sonra da öğle namazının kılınmasına aittir.Şu halde,bayram namazının kılınması için en müsait vakit;güneşin doğmasından itibaren öğleye kadar bulunan vakittir.

Güneş doğarken bir mızrak boyu yükseldikten sonra kılınması daha faziletlidir.Nitekim Peygamberimiz (sav) bu vakitte kılmaya devam etmiştir.//

Ramazan ve İftar Bursa ‘da yaşanıyor. Ramazanda ve İftarda gidilebilecek mekanlar için tıklayın.